Czym kierować się podczas wyboru powerbanka do telefonu? - Sprawdź nasze porady

Ostatnimi czasy można zauważyć, że świat dosłownie uzależnił się od smartfonów. Ma to związek głównie z dostępnością internetu, który sprawia, że każdy ma szybki dostęp do wszelkich potrzebnych informacji, ale co ważniejsze – mediów społecznościowych. Częstotliwość używania telefonów sprawia, że nawet coraz bardziej pojemne baterie nie są w stanie podołać, a dawne czasy legendarnych Nokii potrafiących zniszczyć ścianę i wytrzymać kilka tygodni bez ładowania minęły. Świat jednak postanowił się przystosować do tego zjawiska tworząc przenośne baterie, czyli powerbanki!
Wybór powerbanka zawsze powinien być uzależniony od osobistych preferencji danego człowieka.
Można przecież spotkać użytkownika smartfona, który potrzebuje ładować urządzenie tylko przez to, że słucha dużo muzyki, jednak z drugiej strony są ludzie stale dodający treści do social media, a przy tym korzystają jeszcze z tabletu i aparatu, żeby publikowane zdjęcia były jeszcze piękniejsze.
PEŁNA OFERTA POWERBANKÓW
Dlatego właśnie najważniejsza w wyborze powerbanka jest jego pojemność. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego jednak, że bardziej pojemne urządzenia będą odpowiednio większe, dlatego wiele osób zaopatruje się w więcej, niż jeden powerbank, na przykład jeden do wyjścia na miasto, drugi (bardziej pojemny) na kilkugodzinną podróż pociągiem, zwiedzanie z robieniem zdjęć itd. Zwykle jednak przeciętnemu użytkownikowi wystarczy powerbank o pojemności około 7000 mAh. Ta pojemność powinna spokojnie wystarczyć na dwa naładowania telefonu. Jednak dla osób, które bez elektronicznych urządzeń nie mogą żyć, lepszym rozwiązaniem będzie model, który będzie miał pojemność około 15 000 mAh. Prawdziwi pasjonaci mogą też nabyć powerbank, który posiada pojemność 30 000 mAh. Warto jednak zaznaczyć, że takie urządzenie będzie ciężkie i duże.
Istotne jest także to, ile portów posiada dany powerbank. Najwygodniejsze rozwiązanie to urządzenie z dwoma portami ładującymi. Zazwyczaj jedno z nich pozwala na szybsze ładowanie. Jednak kiedy posiada się kilka urządzeń, np. dodatkowy aparat, warto jest mieć możliwość równoległego ładowania. Dodatkowy port przydaje się także w przypadku głośników bezprzewodowych lub kiedy po prostu przyjaciel nie posiada własnego powerbanka, a chciałby doładować swoje urządzenie. Kilka portów może się również przydać, jeżeli posiadasz duży powerbank, a chcesz naładować mniejszy, bo chcesz ograniczyć bagaż podręczny (np. idąc na kawę) nie mając możliwości podpięcia się do gniazdka.
Cena również jest bardzo istotna. Fakt, można zaopatrzyć się w tani powerbank, którego cena będzie wynosiła około 30 złotych, jednak trzeba wiedzieć, że takie urządzenie nie będzie miało sporej pojemności, ale także żywotności. Sprawia to, że i tak po niedługim czasie będzie trzeba zaopatrzyć się w nowe urządzenie. Przed zakupem, należy przede wszystkim określić to, czego aktualnie się potrzebuje.

Bądź wyjątkowy i dołącz do newslettera

Dołącz do naszego newslettera i dowiaduj się o nowościach jako pierwszy!

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone