Jak długo ładować powerbank? Sprawdź kiedy jest naładowany?

Ludzkość bardzo często korzysta z urządzeń mobilnych, których obsługa nie wymaga stałego zasilania. Jednakże to wygodne rozwiązanie nie jest perfekcyjne, zwłaszcza, jeżeli z urządzeń korzysta się sporo. Baterie pozwalają co prawda na kilka, kilkanaście godzin pracy, jednak co, kiedy np. aparat się rozładuje, a nie będzie możliwości podpięcia go do gniazdka? W tym przypadku na ratunek spieszy powerbank. Jednak co, kiedy to ów powerbank się rozładuje? Jak poprawnie naładować takie urządzenie?
Powerbanki stają się coraz bardziej popularnym asortymentem wśród wielu osób.
To po prostu wygodne. Polskie pociągi przecież nie zawsze oferują gniazdka, a wtedy niemożliwa będzie kilkugodzinna obsługa danego urządzenia.
PEŁNA OFERTA POWERBANKÓW
Oczywiście podłączyć do ładowania tego typu urządzenie można w dosłownie każdym momencie, jednak nie jest to dobre dla samego powerbanka. Trzeba wiedzieć, ile energii znajduje się w banku energii – ułatwiają to diody LED, które jeżeli świecą wszystkie – świadczy to o pełnym naładowaniu. Warto wiedzieć, że doładowywanie przez kilka minut takiego urządzenia negatywnie wpływa na żywotność baterii. Producenci często określają, że dany model posiada na przykład żywotność 600 cyklów ładowań. Cyklem natomiast nazywa się naładowanie urządzenia od zera do stu procent.
Prawdopodobnie każdy użytkownik chce, żeby jego powerbank naładował się jak najszybciej. W tym przypadku warto wiedzieć, że można go ładować dwojako. Oczywiście zawsze kablem USB, jednak wiele osób podpina go do swojego komputera. Trzeba tutaj zaznaczyć, że najczęściej nie jest to optymalne rozwiązanie. Dlaczego? Natężenie w porcie nie jest wysokie, przez co ładowanie będzie trwało bardzo długo. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest podpięcie urządzenia do ładowarki w gniazdku. Dzięki temu można liczyć na szybkie ładowanie, które przy okazji nie będzie narażało baterii laptopa, jeżeli on byłby używany do ładowania powerbanka.
Wiele osób ładuje swój powerbank nocą, kiedy się śpi. Niestety, nie jest to dobre rozwiązanie. Dlaczego? Wiele urządzeń elektronicznych po naładowaniu odcina dopływ prądu. Jednakże w przypadku powerbanków nie jest to obecne w każdym modelu, tak jak bywa w przypadku choćby smartfonów. Przeładowanie może nie tylko sprawić, że żywotność akumulatora będzie znacznie krótsza, ale w przypadku tańszych modeli może się to wiązać nawet z zapłonem! Pamiętaj także, żeby podczas ładowania banku energii nie podpinać do niego dodatkowych urządzeń, ponieważ przez to również może ucierpieć żywotność baterii.
Kiedy powerbank będzie naładowany, informować o tym będą diody LED. Ostatnimi czasy zaopatrzyłeś się w nowy powerbank? W takim razie pod żadnym pozorem nie podpinaj do niego od razu urządzenia. Najpierw naładuj go do pełna. Zadbasz w ten sposób o jego żywotność.

Bądź wyjątkowy i dołącz do newslettera

Dołącz do naszego newslettera i dowiaduj się o nowościach jako pierwszy!

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone